ProcessMaker Kullanım

 

 

Merhaba Arkadaşlar,

Bu eğitimimizde sizlere bir sürecin nasıl kullanılacağını anlatacağım. Bunun için gerekli olan en başta bir süreç. Bu süreci sizlere eğitim videolarımızda nasıl oluşturacağımızı anlatacağız. Bizim sürecimizin ismi İş Takip süreci. Bu süreç bizim şirket olarak yaptığımız görevlendirmelerin kayıt altında tutulmasına, gereksiz telefon ,mail ve kağıt işlerine olan bağımlılığımızı minimum seviyeye indirerek bize maksimum performans ile profesyonel bir çalışma ortamı sağlamaya yarıyor.

Bir süreci kullanmak için önce bize verilen yönetici hesabımızla giriş yapıyoruz daha sonra resimde görüldüğü gibi ana sayfamıza gelip iş aç dedikten sonra sürecimize çift tıklıyoruz.

1

Daha sonra bizden istenilen verileri dolduruyoruz.

2

Not:Oluşturmuş olduğumuz iki adet kullanıcımız olacak bunun için sistem bölümünden kullanıcılar kısmına girip oradan kullanıcı açabiliyoruz.

Daha sonra olşturmuş olduğumuz işi kaydet diyoruz ve karşımıza hangi çalışanımızı bu işle görevlendirmek istediğimiz soruluyor.

3

Buradan seçimimizi yapıp işimizi çalışanımıza gönderiyoruz. Daha sonra bizim çalışanımız dışarıda aktif olduğu için cep telefonuyla işini takip ediyor. Ve sürecimizi yanıtlıyor.

4a 4b 4c

Bu çalışanımızın verdiği rapor sonucunda sürecimizin tamamlanıp tamanlanmadığına karar veriyoruz.

5

Dışarda olan çalışanımız malzeret bildirip işi yapamayacağını bildiriyor. Bunun sonucunda biz de işimizin onay bölümüne hayır dedikten sonra işimizi başka bir çalışanımıza yönlendiriyoruz.,

6

Daha sonra görevlendiridiğimiz çalışanımız işi görüp işi yapıp yapamayacağına dair bizi bilgilendirecektir.

7

Görevlendirdiğimiz diğer çalışan işi yaptığını bildiriyor ve iş sürecimizi tekrar canlandırıyor. Bu çalışanımızın cevabı tekrar onay bölümümüze iletilecektir.

8

Onay bölümümüze evet diyerek sürecimizin kapanması emrini veriyoruz ve işimizi sonlandırıyoruz.

9

Halihazırda başlattığımız bir işi bitirmiş bu işimizi kayıt altına almış ve sürecimizi tamamlamış bulunuyoruz. Aynı anda bu örneğimizde olduğu gibi bir çok iş açıp bir çok kişiyi görevlendirebilirsiniz.

Evet arkadaşlar bir süreci nasıl kullanacağımızı sizlere anlatmış olduk. Umarız sizlere faydalı olabilmişizdir. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki eğitimimizde görüşmek üzere Hoşçakalın…

Said Hüseyin Uçkan
Selensoft Yazılım ve Danışmanlık
Yazılım Danışmanı

About the author

BPM Nedir

View all posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir